قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز [ چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ ]

 • قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز [ چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ ]1398/2/15

  پس از مدت ها انتظار ، فصل نهایی سریال محبوب بازی تاج و تخت رو به اتمام است و تئوری ها و نظریه ها در مورد پایان این داستان ، بیشتر از هر زمان دیگری در نقطه ی اوج و حساسیت خود قرار گرفته .

  در این مطلب قصد داریم نگاهی داشته باشیم به

  • تاریخ انتشار قسمت چهارم فصل 8 گیم اف ترونز
  • مروری بر قسمت سوم و اتفاقاتی که رخ داد
  • بررسی تئوری ها و فرضیه های که امکان دارد در قسمت 4 فصل 8 بازی تاج و تخت اتفاق بیفتد

  بنابراین تا پایان مطلب همراه ما باشید تا پایان جنجالی ترین سریال قرن را حدس بزنیم .

  Game of thrones

  تاریخ پخش قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز : چه زمانی میتوانیم آنرا ببینیم ؟

  در ابتدا لازم به ذکر است که قسمت چهارم فصل 8 گیم اف ترونز در تاریخ « 2 شنبه 16 اردیبهشت 1398 » منتشر میشود . 


  قسمت سوم شاید از جهاتی حیرت آور ترین پایان را داشت ، اما یکی از ضعیف ترین قسمت ها در طول سریال بود . فضایی تاریک در سراسر این بخش و نهایتا پایانی که صرفا حماسی بود . تقریبا غیر ممکن است که ارتشی بدین وسعت متوجه حمله آریا نشوند و جلوی اورا نگیرند .

  اما با تمام این وصفیات ، گیم اف ترونز بزرگترین سریال قرن است و شاید فوق العاده بودن این داستان در طول 8 فصل ، انتظارات مارا کمی بالا برده باشد .

  این قسمت علی رغم اینکه تماما جنگ را نشان داد ، نکاتی در خود جای داده بود که میتوانند آینده سریال را تغییر دهند . یکی از آنها لحظه ای بود که تیریون و سانسا در سردابه مخفی شده بودند و دیدیم که تیریون عاشقانه دست سانسا را بوسید ، این امکان وجود دارد که عشق تیریون به سانسا ، مسیر مشاوره های او به دنریس را تغییر دهد و باید دید که چه اتفاقاتی خواهد افتاد .

  نایت کینگ توسط آریا و خنجری که برَن به او داده بود کشته شد و بدین ترتیب باری دیگر شاهد نبرد میان انسان ها هستیم . دو ارتش و چند فرمانروا که پس از پشت سرگذاشتن سختی های فراوان ، اکنون آماده فرمانروایی هستند .

  چه کسی موفق میشود بر تخت آهنین بنشیند ؟ آیا سرنوشت تاج و تخت در قسمت 4 فصل 8 مشخص میشود ؟

  شاید تصمیم گیری برای این موضوع کمی زود باشد ، اما قصد داریم تئوری های ممکن را بررسی کنیم و شانس خودرا برای حدس زدن پایان سریال امتحان کنیم .

  مسلم است که در قسمت های آینده نبردی سهمگین میان انسان ها صورت میگیرد . نبردی که هم اکنون میتوان گفت منصفانه است، دنریس و دو اژدها و ارتش باقی مانده‌اش ، در مقابل ارتش بزرگ سرسی و تیر و کمانش .

  از طرفی دنریس بهترین مشاوران سریال را در اختیار دارد و میتوان گفت ارتشی که هم اکنون برایش باقی مانده ، دیگر از چیزی ترس ندارند .

  سمت دیگر نیز نیروهای تازه نفس و تعلیم دیده گلدن کمپانی و یورون گریجوی و ناوگان آهنین وجود دارند که قضاوت را سخت میکنند .

  با تمام این اوصاف ، چند کاندیدا در سریال وجود دارد که هرکدام از آنها ویژگی ها و قابلیت های مخصوص خودشان را دارند . در ادامه نگاهی به آنها خواهیم داشت .

  • دنریس
  • سرسی لنیستر
  • جان اسنو
  • سانسا استارک
  • تیریون لنیستر
  • هیچکس

  دنریس

  Daenerys on Throne

  دنریس کسی است که مدت ها در میان دوتراکی ها زندگی کرده ، قوانین برده داری را تغییر داده و مدت زیادی است که درحال کسب تجربه برای تبدیل شدن به یک ملکه قدرتمند است .
  تمامی قسمت های سریال دنریس را به سمت تبدیل شدن به ملکه جلو میبرد و میتوان گفت تمام قدم هایی که تاکنون طی کرده اورا بیشتر به تاج و تخت آهنین نزدیک کرده .
  دنریس اکنون با تیم مشاوره حرفه ای خود که بزرگترین سیاست مداران سریال هستند ، یکی از محتمل ترین گزینه ها برای فرمانروایی وستروس است .

  علاوه بر اینها دنریس مادر اژدهایان است و در طول سریال مشاهده کرده ایم که عده ی زیادی به او وفادارند و حاضرند جانشان را برای او بدهند . به علاوه اینکه درحال حاضر دنریس یک اژدها دارد که میتواند از هر ارتشی قویتر عمل کند .


  جان اسنو « اگان تارگرین »

  John snow

  گزینه ی دیگر میتواند جان اسنو باشد . همانطور که در پایان قسمت اول مشاهده کردیم ، جان متوجه میشود که فرزند حقیقی لیانا استارک و شاهزاده ی تارگریان ها « ریگار » است . درحال حاضر او وارث حقیقی تاج و تختی است که زمانی قرار بود به ریگار برسد .

  اما بارها در سریال اتفاق افتاده که جان علاقه ای به فرمانروایی ندارد . همانطور که علاقه ای به پادشاهی شمال نداشت . اما دیدیم که او به خاطر احساس مسئولیتی که نسبت به شمال داشت ، فرمانروایی را پذیرفت و بعید نیست که اگر حس کند وستروس به او نیاز دارد ، تاج و تخت را پس بزند .


  سانسا استارک

  sansa stark

  از ابتدای سریال مشخص شد که سانسا علاقه ی فراوانی به ملکه بودن دارد و به همین خاطر او با جافری ازدواج کرد . در طول سریال « قسمت ششم از فصل 7 » نیز شاهد بودیم که آریا بو او گفت : تو فقط دوست داری که ملکه شوی .

  به علاوه او در تمام فصل های گذشته به طور ناخواسته تحت تعلیم بزرگترین و زیرک ترین شخصیت های سریال ( سرسی – اِلِنا تایرل – پیتر بیلیش ) بوده است . به علاوه سکانسی که در قسمت 3 فصل 8 گیم اف ترونز شاهدش بودیم ، نشانگر علاقه ی تیریون به او بود . تیریون نیز یکی دیگر از سیاست مداران خبره بازی تاج و تخت است که تاکنون توانسته اتفاقات بزرگی را در سریال به وجود بیاورد .

  از طرفی دیگر ، سانسا علاقه ی خاصی به شمال دارد و اکنون که اورا بانوی وینترفل میدانند ، بعید است که تخت فرمانروایی شمال را رها کند .


  سرسی لنیستر

  Cersei on iron throne

  سرسی در حال حاضر هم تخت آهنین را دارد ولی به نظر نمی‌رسد که چندان دوامی داشته باشد و جادوگر فصل پنجم قسمت اول هم پیش‌بینی کرده بود که او در پایان نا امید خواهد شد از طرف دیگر فکر نمی‌کنم پیروز شدن سرسی به مذاق هیچ یک از طرفداران خوش بیاید.

  در حال حاضر باید ببینیم که در قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز چه نقشه ای در سر سرسی میگذرد .


  تیریون لنیستر

  Tyrion on Iron Throne

  تیریون شاید محبوب‌ترین شخصیت گیم اف ترونز باشد و کاراکتر مورد علاقه‌ی خود آرآر مارتین هم هست ولی او بیش‌تر یک مشاور است تا یک فرمانروا و به گفته خودش که بارها هم در طول سریال تکرار کرده آینده‌اش را طور دیگری تصور می‌کند و به پادشاهی علاقه‌ای ندارد، هرچند واریس در فصل دوم قسمت سوم به او گفت: “یک مرد کوچک می‌تواند سایه‌ی بسیار بزرگی داشته باشد” اما در نهایت احتمال پادشاهی تیریون هم کم است.

  با توجه به اتفاقاتی که در مسیر سریال رخ داده ، انتظار میرود یکی از مهم ترین اتفاقات پیش رو در سریال توسط تیریون رقم بخورد . میتوان گفت قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز ، حساس ترین لحظات برای تیریون لنیستر است ، چراکه باید مسیر خود را مشخص کند که به دنریس وفادار بماند ، یا با توجه به علاقه ای که به سانسا دارد مسیر آینده خود را تغییر دهد .


  هیچکس

  Game of thrones

  یک بخشی از همه‌ی داستان گیم اف ترونز همیشه این بوده که تخت آهنین باعث مشکلات فراوان است و باعث جنگ میان مردم می‌شود در حالی که باید با یکدیگر متحد باشند، به خاطر قدرت همه به هم حتی فرزندان و پدرانشان حتی خواهران و برادرانشان خیانت می‌کنند و به نحوی منفورترین چهره‌ی گیم اف ترونز خود تخت آهنین است که پادشاهان دیوانه، الکلی و وحشی بر روی آن می‌نشیند و بقیه ظلم می‌کنند.

  نشانه‌هایی وجود دارد که تخت آهنین نابود خواهد شد، در رویای دنریس میبینیم که همه چیز با آتش اژدهاها یا آتش وحشی سوخته و نابود شده، شاید تخت آهنین نابود شود و همه‌ی هفت قلمرو جدا شده و هر کدام فرمانروای خودشان را داشته باشند تا این بازی قدرت و خیانت پایان یابد.

  یا روش جدیدی از حکومت شکل بگیرد همان حکومتی که تیریون در فصل 7 قسمت ششم پیشنهاد داد: “راه‌های دیگری برای انتخاب فرمانروایان وجود دارند، برادران نایت واچ راه خودشان را دارند و آیرون بورن‌ها با همه ایراداتشان راه‌ها خود را دارند” یعنی می‌توان برای انتخاب پادشاه از راه‌های دیگری عمل کرد یا وقتی که دنریس در فصل 6 قسمت ده گفت: “تو می‌تونی صلح رو نگه داری وقتی که مردم خودشان رهبرشان را انتخاب کنند.” یا وقتی که گفت: “من می‌خواهم این چرخ را بشکنم” یعنی می‌خواهم این روش قدیمی را عوض کنم که همگی می‌توانند معنای نوعی دموکراسی در انتخاب فرمانروا باشند.

  از سوی دیگر سریال گیم اف ترونز که چشم همه‌ی دنیا به آن است می‌تواند با شکستن تخت آهنین یک پیام جهانی ارسال کند که قدرت در همبستگی مردم است و قدرت دادن به یک فرد یا خاندان همیشه باعث مشکلات خواهد شد این پایان می‌تواند کمی گیج کننده باشد ولی امید به همراه دارد امیدِ بهاری پایدار و “یک پایانِ شیرین ولی دردناک!

  قسمت 4 فصل 8 گیم اف ترونز [ چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ ]